Aluinvent DVTK - Vasas Akadémia 89-50

Szerző: Jáborcsik András | 2017-01-21 20:13:00

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 14. forduló

Aluinvent DVTK - Vasas Akadémia 89-50 (31-5, 21-23, 15-10, 22-12)

Miskolc, Generali Aréna, 1100 néző. Játékvezető: Fodor Attila, Bognár Tibor, Válé Flórián

Aluinvent DVTK: Horváth 9/9, Czank 16/9, Rasheed 17/3, Szécsi 4, Jovanovic 7. Csere: Prahalis 5/3, Tomlinson 7, Ruffin-Pratt 10, Adamecz 5/3, Bach 5/3, Gorjanácz. Vezetőedző: Maikel Lopez
Vasas Akadémia: Colic 3/3, Dul 17/9, Mérész 10, Solymosi 2, Rochel 7. Csere: Bajnóczi 5/3, Dusanic 2, Dobos 4. Vezetőedző: Igor Skocovski

Maikel López: - Nagyon örülök annak, hogy minden egyes pályára lépő játékos hozzá tudott tenni a mai győzelmünkhöz. Az elmúlt két hétben igyekeztünk az új játékosokat beépíteni a rendszerbe. Az első lépést ez irányba megtettük, de tovább kell folytatnunk a megkezdett munkát, hogy egységes csapatunk legyen a jövőben is, és meg tudjunk felelni a szurkolóink valamint a támogatóink elvárásainak.

Igor Skocovski: - Nagyon rosszul kezdtünk, az első negyed döntőnek bizonyult, 31-5-ről nagyon nehéz visszajönni. A második negyedben már kicsit jobban játszottunk, de nem tudom, hogy a Diósgyőr ekkor már mennyire akart keményen játszani. A második félidőben megpróbáltunk agresszívebb védekezésre átállni, de sajnos nem sikerült, fejben nem voltunk ma meccsben. A Diósgyőr remekül játszott, gratulálok a hazaiaknak. Ilyen a kosárlabda. Megyünk tovább.

A két csapat legutóbbi mérkőzésén az Aluinvent DVTK tíz ponttal győzni tudott Budapesten. A piros-kékek azóta megerősödtek és már négy győzelemnél tartanak a bajnokságban. A diósgyőri lányok azon voltak, hogy ez így is maradjon.

Az Aluinvent DVTK - Vasas Akadémia találkozó ünnepi pillanatokkal kezdődött, hiszen felhúztuk a diósgyőri női kosárlabdázás három Magyar Kupa győzelméről megemlékező zászlót, amelyek ettől a pillanattól a Generali Arénát díszítik.

Maikel López a Czank, Jovanovic, Rasheed, Szécsi, Horváth kezdőötöst küldte pályára. A kezdődobás után a labdát a diósgyőriek hozhatták el. A találkozó Rasheed triplájával indult (3-0), majd Rita dobhatott két büntetőt is (5-0). 2. perc: Dúl szerzett három pontot (5-3). 3. perc: Rasheed dobott be egy ziccert (7-3), majd Czank egy hárompontost (10-3). 4. perc: Újabb Czank tripla (13-3)! Czank helyett Parahlis a pályán. 6. perc: Jovanovic szerzett két pontot (15-3). 7. perc: Horváth is megdobta a maga tripláját, majd Rasheed értékesített egy ziccert (20-3). 8. perc: Rasheed dupla (22-3). Rasheed helyett Ruffin-Pratt a pályán. 9. perc: Szécsi és Bajnóczi dobott be két-két büntetőt (24-5), majd Horváth újabb triplájával már 22 pontra nőtt a különbség (27-5). 10. perc: Tomlinson is megszerezte első pontját büntetőből (28-5), majd Horváth bedobta harmadik tripláját is (31-5).