Aluinvent DVTK - Sopron Basket 58-72

Szerző: Jáborcsik András | 2019-01-12 20:04:00

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 13. forduló

Aluinvent DVTK - Sopron Basket 58-72 (13-21, 17-23, 16-13, 12-15)

Miskolc, Generali Aréna 1000 néző. Játékvezető: Cziffra Csaba, Kapitány Gellért, Tóth Cecília.

DVTK: Medgyessy 13/3, Kányási, Walker-Kimbrough 11, Škorić 6, Mokango 6. Csere: Putniuna 7/3, Zele 8/6, Szabó 4, Kiss A. 1, Katona 2. Vezetőedző: Cziczás László.

Sopron: Turner 15, Czukor 4, Casas 9/3, Crvendakić 13/3, Zahui 17/3. Csere: Dupree 10, Dubei 2, Fegyverneky 2. Vezetőedző: Roberto Iniguez.

Edzői értékelés

Cziczás László: - Gratulálok a Sopronnak, megérdemelten győztek. Ízelítőt kaptunk, hol tart Európa krémje. Az első félidőben talán túl nagy volt a tisztelet a részünkről, illetve talán a felfokozott hangulat is picit bénítólag hatott ránk. Megyünk tovább a megkezdett úton, célunk a Magyarország legjobb négy csapata közé kerülni, legközelebb Budapesten játszunk, ahol győzni szeretnénk.

Roberto Iniguez: - Gratulálok a hazai csapatnak, hiszen már az első félidőben kialakult nagy különbség ellenére sem adták fel és végig harcoltak. Mi jól játszottunk, a második félidőben sokat figyeltük az eredményt, a mérkőzés negyven percig tart. Nem mindenki egészséges, sok mérkőzésünk van, szerdán az Olympiakosz lesz az ellenfelünk, ez a mérkőzés jól szolgálta a felkészülésünket arra az összecsapásra.

Új előfizetőknek a mindiGO Sport csomag regisztrációt követően az első 30 napban ingyenes és később bármikor lemondható. Az ingyenes időszak lejárta után az applikációban az előfizetés díja 1490 Ft/hó, online megrendelés esetén 1190 Ft/hó lesz.

A Női Kosárlabda NB I./A 13. fordulójában az Aluinvent DVTK hazai pályán játszik a Sopron Basket ellen vasárnap délután fél öttől. A találkozó előtt Cziczás László vezetőedző, és a saját nevelésű, utánpótlás válogatott Kiss Angelika válaszolt az újságírók kérdéseire.

Cziczás László:

Amikor az első félidőben kötelező pályára küldeni egy 20 év alatti játékost, akkor talán sebezhetőbb egy kicsit a Sopron Basket, a második félidőben viszont jöhet minden, ami a csövön kifér. Amennyiben százszázalékos teljesítményt nyújtunk védekezésben, akkor meg tudjuk szorongatni a bombaerős ellenfelünket, illetve támadásban is 4-5 jó teljesítményre lesz szükségünk.