Aluinvent DVTK - MTK-Budapest 94-57

Szerző: Jáborcsik András | 2018-12-16 20:05:00

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 10. forduló

Aluinvent DVTK - MTK-Budapest 94-57 (36-12, 20-14, 20-13, 18-18)

Tiszaújváros, Sportcentrum, 600 néző. Játékvezető: Goda László, Nyilas István, Bogárdi János.

Aluinvent DVTK: Medgyessy 16/3, Walker-Kimbrough 13/3, Škorić 18/3, Šulčiūtė 6, Kiss A. 4. Csere: Zele 8, Szabó F. 15/3, Kányási 14, Eperjesi. Vezetőedző: Cziczás László.
MTK-Budapest: Czirják 10/3, Koch 4, Szeitl 4, Szabó F. 12, Hegedüs 15/3. Csere: Wéber 4, Schiroky 4, Bernáth 2, Gróf 2. Edző: Nagy Dorottya.

Edzői értékelés

Cziczás László:

A terveinkenk megfelelően már az első negyedben jelentős különbséget alakítottunk ki, de a folytatással azért nem lehetek maradéktalanul elégedett. Sokan sok lehetőséget kaptak, és azért akadt néhány jó egyéni teljesítmény.

Vasárnap este az Aluinvent DVTK az MTK-Budapest csapatát fogadta a bajnokság 10. fordulójában Tiszaújvárosban, és végig magabiztosan vezetve nagyarányú győzelmet aratott ellenfele felett.

Kiss Angelika szerezte a mérkőzés első pontjait, Szeitl válaszolt egy középtávolival, majd Walker-Kimbrough közelije után Hegedüs egyenlített. Škorić büntetője után Czirják révén átvette a vezetést a fővárosi együttes, de a diósgyőriek amerikaija gondoskodott róla, hogy ez csak rövid ideig tartó állapot legyen (7-6). Šulčiūtė 2+1-es akciójával és Shatori ziccerével ellépett ellenfelétől a hazai csapat. Sőt, Medgyessy újabb asszisztja után Škorić zúdított be egy hármast, a vendégek időkérését követően Kiss pedig megszerezte a harmadik pontját, így „tíz lett közte” (16-6). Szabó Flóra dobta be a büntetőit, erre Medgyessy reagált egy tempóval, ezután Hegedüs sem hibázott a büntetővonalról (18-10). A következő perceket megnyomta a DVTK, Walker-Kimbrough laza hármasa majd Škorić tempója ragadtatta tapsra a kilátogató szurkolókat, miközben az MTK egyre többet vétett támadásban is. Szabó Fanni újabb triplát hintett, majd Kányási hozta kihagyhatatlan helyzetbe Zelét. A túloldalon Hegedüs szerzett centergólt megtörve ezzel a vendégek gólcsendjét (28-12). Walker-Kimbrough dobott be kettőt a három büntijéből, majd Szabó Fanni szerzett szemfüles gólt egy lepattanó megszerzése után. A negyedbe belefért még egy Zele-ziccer és két Škorić-büntető is, demoralizálva ezzel az MTK-t (36-12).