A DVTK szerda estére döntős lehet - ÉLŐ

Szerző: walaki | 2017-03-08 18:21:00

Legutóbbi Megyeri úti győzelmükkel a miskolciak három meccslabdához jutottak – de mindig az utolsó lépés a legnehezebb.

Az Újpestnek nagyon sokat kellene fejlődnie a párharcon belül ahhoz, hogy ezt meg tudja akadályozni. A DVTK gyenge kezdés után valósággal lekorcsolyázta őket a pályáról hétfőn, a játék minden elemében jobb volt ellenfelénél, teljesen megérdemelten nyert. A légiós sor fantasztikusat produkál, a Sakaris, Johnston, Toulmin hármas 17 pontnál jár, de hétfőn a Magosi, Galanisz, Pavuk csatársor is nagyot játszott, három gólt szerzett. Pavuk találata különösen emlékezetes lehetett az UTE-szurkolók számára. Majdnem napra pontosan tíz évvel azelőtt a szintén dunaújvárosi Erdősi Péter szerzett technikai gólt. Üres kapura tört egyedül, hátulról akasztották, így a korong nem haladt át a gólvonalon, csak ő maga, a játékvezetők pedig a szabályoknak megfelelően gólt ítéltek. Ez akkor az UTE kiesését jelentette. Pavuk találata nem bírt ekkora téttel, hiszen már 4-2-re vezettek, és csak egy perc volt hátra. Mégis fontos volt, amennyiben a kiváló csatárnak ez volt az első gólja a párharcban.

Ami igazán fontos: összesítésben már 3-1-re vezetnek a párharcban a Jegesmedvék, ami kényelmes előnyt biztosít a számukra a továbbiakban, a csodával lenne határos, ha három meccsen egymás után kikapnának az alapszakaszban is és eddig a rájátszásban is gyengébb játékot produkáló UTE-tól. Ez a kényelem azonban megtévesztő lehet, az eddigi miskolci fölény pillanatok alatt elpárologhat, ha csökken a koncentráció.

Az újpestieknek egyszerre két-három problémát kellene megoldaniuk. Egyrészt meg kell találniuk a sérült Huba és Nagy helyettesítőit a védelemben. Kedden második playoffmeccsét játszotta a 17 éves Pokornyi Dávid a felnőttek között, és bár a hiba ilyenkor elkerülhetetlen, kimondottan bátran kezelte a helyzetet, vagányul ment, kis híján gólt szerzett. Ezzel együtt a klasszisok pótlásának feladata az évnek ebben a szakában már megoldhatatlan.

forrás: jegkorongblog.hu