A-csoportos jégkorong világbajnokság - 2018 - Dánia

Szerző: Jáborcsik András | 2018-05-17 20:36:00

Május 4-én Koppenhágában és Herningben elkezdődik a 82. jégkorong-vb. A csoportküzdelmek május 15-én zárulnak, s ekkor eldől, melyik két csapat esik ki a divízió 1/A-ba. A kieséses szakasz végén, május 21-én avatják az idei év világbajnokát.

A nemzetisport.hu adatbankjában minden fontos információt megtalál a tornával kapcsolatban.

A-CSOPORT (KOPPENHÁGA, ROYAL ARENA)

A CSOPORT RÉSZTVEVŐI AZ IIHF KIEMELÉSI SORRENDJÉBEN
OROSZORSZÁG (2. kiemelt) FEHÉROROSZORSZÁG (10.)
SVÉDORSZÁG (3.) SZLOVÁKIA (11.)
CSEHORSZÁG (6.) FRANCIAORSZÁG (13.) *
SVÁJC (7.) AUSZTRIA (feljutó – 16.)
*: Franciaország és Dánia kiemelésük alapján fordítva lettek volna besorolva, ám helyet cseréltek, hogy a dánok és a svédek ne kerüljenek egy csoportba.

B-CSOPORT (HERNING, JYSKE BANK BOXEN)

KANADA (1.) NORVÉGIA (9.)
FINNORSZÁG (4.) LETTORSZÁG (12.)
EGYESÜLT ÁLLAMOK (5.) DÁNIA (14.) *
NÉMETORSZÁG (8.) DÉL-KOREA (feljutó – 21.)

MI RANGSOROL AZONOS PONTSZÁM ESETÉN?

1. összpontszám
2. egymás ellen szerzett pontok száma
3. egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége
4. egymás elleni mérkőzéseken szerzett több gól
5. az összevetésben szereplő csapatokon kívüli legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény
6. az összevetésben szereplő csapatokon kívüli második legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény

2018-05-21 15:08:07 Piros öves, Veterán
Én is úgy kezdtem hogy a svédeknek drukkoltam, de menet közben az ember óhatatlanul elkezdett inkább a svájciaknak drukkolni!
2018-05-21 07:35:47 Fekete öves, Veterán
A svédeknek drukkoltam, ők is nyertek szétlövéssel, de ezt a meccset nem igazán tudtam élvezni. Az rendben van, hogy VB-döntő, de ehhez képest is túlzottan a küzdő jelleg domborodott ki. A svájciak nagyon jól védekeztek, a svédek meg szenvedtek, nem tudták, mit kezdjenek az ellenfelükkel. Úgy tűnt, a második harmad végére elfáradtak a svájciak, de a harmadik harmadban és a hosszabbításban ennek már nyoma sem volt. A svédek csak cipelték a korongot, nem passzoltak időben, rávitték saját játékosukra a korongot a védővel a nyakukon, a svájciak meg energikusabban támadtak. A svédek a meccsen jóval többet lőttek kapura, vasakat is lőttek, de igazi helyzeteik a svájciaknak voltak, bár a végén egyszer üresen ment el a "migráns", csak kihagyta, ahogy később a büntetőt is. A hosszabbításban a svájciak sokkal gólra törőbben játszottak, a szervezettebb, energikusabb játékukkal talán jobban megérdemelték volna a győzelmet.
30. vebgy*
2018-05-19 22:04:30 Fekete öves, Veterán
A németek kis híján az olimpiát nyerték, a svájciak a vb-t ??
29. perecesi-diosgyor-szurkolo* |Válasz erre: 28. Bobák Kornél
2018-05-19 22:04:29 Fekete öves, Veterán
:)

Nekem úgy mindegy, én inkább a jó meccs híve vagyok. És szerencsére a legfelsőbb divizóban nincs hiány ilyenekben.
Ebből a VB-ből is csak az ázsiaiak lógtak kifelébb igazából. Meg tán kissé a beloruszok.
A finnek szereplése csalódás, ők is bitang jó csapattal mentek. Aho játékát meg élmény volt lesni, rekordokat dönthetett volna meg ő is, ha a finnek tovább tudnak menni.
Mondjuk ezt a 18 VB pontot (9-9) már nem veszi el tőle senki.
28. Bobák Kornél* |Válasz erre: 27. perecesi-diosgyor-szurkolo
2018-05-19 21:55:10 Fekete öves, Veterán
Én skandináv rajongó vagyok. Ha már nincsenek a finnek, legyenek a svédek!
27. perecesi-diosgyor-szurkolo* |Válasz erre: 26. Bobák Kornél
2018-05-19 21:49:20 Fekete öves, Veterán
A svédek felköthetik a gatyót, egy teher nélkül jégre lépő svájc vár rájuk. A nyomás egyértelműen a címvédőn lesz.
Még svájc kimegy a jégre, és játszik egy jó meccset.
Mindkét válogatott megérdemelné a végső sikert. Inkább svájcnak szorítanék holnap, pedig a svéd csapat is kiváló. Ráadásul még a jelenlegi legnagyobb svéd ígéret Rasmus Dahlin ki se ment, pedig a fél NHL vágyik már rá.
2018-05-19 21:40:47 Fekete öves, Veterán
Úgy látszik, nemcsak a finnek voltak másnaposak... a svájciak a kanadaiakat is verték!
2018-05-19 21:18:41 Fekete öves, Veterán
A fenébe! Rossz helyre írtam még meccs közben, most ide másolom:
A svédek agyonverik az amerikaiakat. Gólt lőttek emberhátrányban, emberelőnyben, a harmadik és negyedik gól között 11 másodperc telt el. A kapus lába között lövik a gólokat.
Most 4-0, de éppen egy svéd kiállítás. Az előbb egy 2+2 perces előny alatt kaptak gólt az amerikaiak.
Pedig mezőnyjátékban nincs ekkora különbség, sőt az amerikaiak főleg az első harmadban jóval többet lőttek kapura, de a svédek sokkal jobban védik a kapu előterét.