DVTK - Paks 1-2

Szerző: objektív | 2020-10-03 18:52:00

OTP Bank Liga 6. forduló

Diósgyőri VTK - Paksi FC 1-2 (0-1)

Miskolc, DVTK Stadion, 3052 néző. Játékvezető: Bogár Gergő (Medovarszki János, Horváth Róbert; Pintér Csaba, Szilágyi Sándor).

DVTK: Antal - Shestakov, Polgár, Hegedűs J., Memolla - Márkvárt, Iszlai - Hasani, Molnár G., Grozav - Dražić. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

PFC: Hegedüs L. - Lorentz, Gévay, Szabó J.- Osváth, Windecker, Böde, Balogh B., Bertus - Sajbán Má., Hahn J. Vezetőedző: Bognár György.

Csere: Böde helyett Csősz az 55., Osváth helyett Kulcsár D. és Bertus helyett Szakály D. a 67., Hasani helyett Ivanovski a 74., Hahn J. helyett Haraszti Zs. a 82., Molnár G. helyett Rui Pedro a 86. percben.

Sárga lap: Windecker a 29., Shestakov a 43., Iszlai az 56., Szabó J. a 85. percben.

Gólszerző: Windecker (0-1) a 45+1., Molnár G. (1-1) a 49., Szakály G. (1-2) a 90+1. percben.

45+1. perc: Szabó balról, az alapvonalról lőtte középre a labdát, ahol Windecker József érkezett, és közelről a hálóba lőtt, 0-1

49. perc: Diósgyőri szabadrúgás 20 méterről, szönte középről. Molnár Gábor futott neki, és nagyszerűen lőtt a kapu bal felső sarkába, 1-1

90+1. Bal oldali szöglet után az ötösön belül az érkező Szakály Dénes kapott lábbal bele a labdába, ami a léc alatt került a kapuba, 1-2

Feczkó Tamás: - Az első félidőben keveset birtokoltuk a labdát az ellenfél térfelén, sokszor egyérintővel próbáltak játszani a támadók, vagy fölösleges cselekbe bonyolódtak, ezért kevés lehetőséget tudtunk kialakítani. A jobboldali támadójátékunk elenyésző volt, ami megkönnyítette a paksiaknak a reagálást a bal oldali támadásokra.

A szünetben pontosítottuk a mozgásokat, megbeszéltük, hogy melyik üres területeket kell bejátszani. Ezek után jól jöttünk ki a második félidőre, több helyzetet alakítottunk ki, a mérkőzés ezen periódusában el kellett volna dönteni a találkozót. Az utolsó másodpercig mentünk előre a győzelemért, de most olyan napokat élünk, hogy a kapufáról kifelé pattan a labda. Ez biztos azért van, mert még többet kell tennünk a sikerért.

Bognár György: - Ma is jó felfogásban, azonban gyengébb minőségben játszottunk mint legutóbb, de az eredmény kompenzálja ezt. Időnként előjöttek a régi beidegződések, a labda felé védekezés nem működött kifogástalanul, mert hátráltak a játékosok.

Arra nem lehet készülni, hogy az első és a második félidő utolsó percében is gólt szerezzünk, arra viszont igen, hogy többször nyomást gyakoroltunk a hazaiakra. Inkább annak köszönhető a gól, hogy az ellenfél kapuja előtt tudtuk tartani a játékot.

A szokásos meccs előtti beharangozó most elmaradt, így meg kell elégednetek egy kis felvezetővel. Nagyjából azt tudom leírni az eddigi statisztikákat illetően, amit mindenki tud. A csapat 4 meccs után és egy Ferencváros elleni elmaradt mérkőzéssel a kieső helyen tanyázik. Az első fordulóban megszerzett 3 pont után csak egy döntetlenre futotta, amit két vereség követett. Az egyik a Honvéd elleni, akik csak ellenünk tudtak nyerni 3 vereség mellett, a másik a zalaegerszegi 3-1.

Persze, magyarázat mindig van a vereségre, de lassan már el kellene kezdenünk magunkra koncentrálni. Magunkra és arra a játékra, amit meg szeretnénk valósítani a pályán. Dinamikát, fegyelmezettséget, koncentrációt, erőnlétet, kreativitást, támadásokat, lövéseket, gólokat, de legfőképpen taktikát szeretnék látni. Mert valljuk be, pár dologgal eddig adósak maradtak a fiúk. A tavaszi szezon végét mindenki elengedte már, kitöröltük az emlékeinkből, vártuk a jobb folytatást, vagyis a jobb rajtot. Sajnos, azt kell mondani az eddig látottak alapján, hogy arról az ösvényről nem sikerült letérnünk, pedig az rossz felé visz. Nincs világvége, nem temetünk, 4 meccs ment le, de ettől több kell ahhoz, hogy hozni tudjuk azt a minimumot, mint az elmúlt szezonban, hogy ne legyenek a bajnokság végén kiesési gondjaink.

A Paks lesz a vendég, akik a múlt fordulóban kiütötték ugyan az MTK csapatát, de előtte nem sok sót nyaldostak, 3 vereségük mellett egy döntetlenre futotta. Ugye, őket illik itthon megverni? Mert ha nem sikerül, akkor sok kérdés felvetődik majd a fejekben, amik eddig is körvonalazódni látszanak. Ugye, nem az a helyzet van, hogy „ezek az igazán nehéz meccsek”, vagy hogy a „győzelmi kényszer nyomasztja a csapatot”? Remélem nem.

Be kell húzni ezt a meccset és vele együtt a 3 pontot. Andersen meghalt, mese nincs!

Olyan fineszes játékosaink vannak, akik tudnak jó focit játszani. Olyan közönség van, akiknek érdemes jó focit játszani. Akik meghálálják az apró sikereket is. Akkor mi hiányzik? Srácok, játsszatok ma egy jó focit azoknak, akik kilátogatnak a stadionba, vagy a televízió előtt izgulnak értetek! Domináljatok a pályán, lőjetek gólokat, daráljátok be ezt a szimpatikus Paksot! Találjatok vissza a helyes útra és akkor a közönség is visszatalál a stadionba hétvégente.

Az ultrák hét közben felhívást tettek közzé, melyben a szurkolókat buzdítják a szektorok megtöltésére. Mi sem mondunk mást, aki teheti, látogasson ki a stadionba és szurkoljon a csapatnak! Lendítsük meg együtt a csapat szekerét!