Szerző: Jáborcsik András | 2017-01-28 21:21:00

DVTK Jegesmedvék–MAC Budapest 2-3 (0-1, 0-2, 2-0)

Gól: Leppanen, Gőz ill., Jubinville, Nagy G., Booras

Kiállítás: 4 perc illetve 12 perc
DVTK Jegesmedvék: Adorján – Gőz, Kuqali, Hajós, Galanisz, Szopos, Pavuk, Láda, Ritó, Albert, Tóth, Tuominen, Joe, Leppanen, Vojtkó, Johnston, Miskolczi, Toulmin, Magosi, Sági, Karda, Kiss(k). Edző: Doug Bradley.
MAC Budapest: Bálizs – Ruikka, Escobedo, Somogyi, Roczanov, Nagy K., Pozsgai, Nagy G., Könczei, Tóth, Kovács Cs., Keresztury, Booras, Olson, Terbócs, Schmál, Mestyán, Kovács, Nikiforov, Vokla, Jubinville, Arany(k). Edző: Majoross Gergely.

Doug Bradley: “Nem játszottunk jól, az első két harmadban kevés helyzetekünk volt, így nem tudtunk gólt lőni. A harmadik harmadban visszajöttünk a meccsbe, felzárkóztunk, de ez már nem volt elég. Gratulálok a MAC-nak a kupagyőzelemhez.

Majoross Gergely: “Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, a második harmadban eldönthettük volna a meccset, hiszen a 4-0-hoz több nagy helyzetünk is volt. Háromgólos előny azonban nem mindig elég, különösen egy ilyen jó csapat ellen, mint a Miskolc. A harmadik harmadra sokkal jobban jöttek ki, mint mi, ezért minden elismerésem az övék. Végül sikerült a háromból egy gól előnyt megtartani, és megnyerni a Magyar Kupát, így nagyon boldogok vagyunk.”

A szezon eddigi legjobban várt mérkőzésére – az idén először – megtelt a miskolci Jégcsarnok. A két csapatnak rövid, de annál tartalmasabb történelme van, így biztosnak látszott, hogy érzelmileg felfűtött és mindenképpen izgalmas találkozót vívnak. A csapatok ennek megfelelően nagy elánnal, de érezhető óvatossággal kezdtek. Az első védeni valót csak a 4. percben jegyezhettük fel, igaz, Bálizsnak nem volt nehéz dolga. Már ekkor érezhető volt, hogy a két fél nagy hangsúlyt helyez ellenfele támadójátékának elfojtására. Az első emberelőnyt a Miskolc kapta a 6. percben, elég simán kivédekezték a vendégek. Teljes létszámban kiegyenlített játékot láthattak a szurkolók. Mindkét oldalon maximálisan kidolgozott taktikával készültek az edzők, amit a játékosok be is tartották. Ennek eredménye küzdelmes, de helyzetszegény játék lett. A MAC első emberfórja a 11. percben jött el, ezt a hazaiak húzták ki megerőltetés nélkül. A „csak nem hibázni” elv kétoldali szigorú betartása kicsit kiölte a kreatívitást a játékból, hiszen a hokisok a legtöbbször csak a biztos megoldásokat választották. A legnagyobb helyzet a 16. percben alakult ki, Pavuk közeli lövését védte bravúrral Bálizs. Fél perc múlva megszerezte a vezetést a MAC: Escobedo kék vonalas lövésébe Jubinville szúrt bele, így került a korong az állva maradó Adorján lábai között a kapuba. A találatot a játékvezetők rövid videózás után adták meg (0-1). Az utolsó bő másfél percre előnybe kerültek a hazaiak, két másodperccel a dudaszó előtt Magosi oldalról leadott lövését kellett védenie Bálizsnak.