DVTK Jegesmedvék - Txuri Urdin San Sebastian 5-0

Szerző: amigeleken.hu | 2017-10-20 12:26:00

Kontinentális Kupa jégkorong mérkőzés

DVTK Jegesmedvék - Txuri Urdin San Sebastian

Brassó, 2017.10.20. 14:30

Kezdődik a Kontinentális Kupa második köre. A DVTK Jegesmedvék a spanyol bajnok ellen játszanak először, olvasható a jegkorongblog.hu előzetesében.

A spanyol bajnokság legutóbbi győztese, a Txuri Urdin San Sebastian ellen kezdi a továbbjutásért folytatott küzdelmet a miskolci csapat. A spanyol válogatott jelenleg három kategóriával szerepel lejjebb, mint a magyar, és ez a különbség meglátszik a klubcsapatokon is. A Txuri Urdin 20 mezőnyjátékossal és 2 kapussal megy Brassóba, akik között a legérdekesebb a minszki születésű, ám spanyol állampolgár Louis Sokolov, hiszen ő eddig kapusként szerepelt, ezúttal viszont csatárposztra nevezték, és a bajnokságban is ott játszik. A legismertebb a keretben egyértelműen Ander Alcaine. A 25 éves kapust a magyar szurkolók is megcsodálhatták a 2011-es budapesti rendezésű divízió I-es világbajnokságon, ám bravúrjai ellenére sem tudta benntartani csapatát a hoki harmadik vonalában. Viszont az akkori spanyol kapitány, Luciano Basile magával vitte Brianconba, ahol egy évet húzott le, nem is rosszul. Utána tanulmányai miatt visszatért hazájába. 2016-ig ő volt a válogatott első számú kapusa, 2017-ben viszont hiányzott a vb-ről, nélküle ki is estek a spanyolok a divízió 2/B-be. Rajta kívül még öt válogatottja van a klubnak, a védő Jorge Vea, a csatár Patricio Fuentes, aki néhány évig tengerentúli utánpótlás ligákban pallérozódott, Pablo Puyuelo, Ignacio Solorzano és a korábban a finn és a svéd utánpótlás-bajnokságokban, valamint a legutóbbi szezonban a Federal Hockey League-ben megfordult Juan Munoz.

Rajtuk kívül három légiósa van a baszkföldi csapatnak. Közülük Vladimir Lantost a magyar szurkolók is ismerhetik, tavaly a szezon elején 9 meccset kapott a Dunarea Galati csapatában. Nem váltotta meg a világot, gól és gólpassz nélkül, –10-es mutatóval távozott a MOL Ligából, de a román bajnokságban is leginkább a Sportul Studentesc ellen ontotta a pontokat. Az ugyancsak szlovák Michal Klepac védőként játszik, két, a szlovák másodosztályban eltöltött felnőtt idény után döntött úgy, hogy melegebb vidékeken próbálkozik. Öt éve Törökországba szerződött, majd 2013-ban áttette a székhelyét Spanyolországba. Először az Escor-Bakh Vitoria/Gasteiz csapatában játszott, majd átigazolt mostani klubjába, ahol ez a negyedik szezonja. A legtöbbet valószínűleg a 29 éves cseh csatártól, Pavel Mrnától várhatjuk, aki a Sparta Praha neveltje. több mint 100 cseh élvonalbeli meccse mellett közel 150 másodosztályú és 90 harmadosztályú összecsapáson is játszott. A cseh másodosztályban minden második mérkőzésen termelt egy pontot.

A spanyol klubcsapatok célja a Kontinentális Kupában a tisztes helytállás. Tavaly a Jaca indult a sorozatban, és három vereséggel búcsúzott a második körből. Két éve Miskolcon ugyancsak velük találkozhattunk. A nem túl jó emlékű selejtezőben a Jaca utolsó lett, a Jegesmedvék biztos győzelmet arattak ellene, 10-2-re nyertek. Utoljára saját erőből a Jaca ment egy kört, 2010-ben az első selejtezőt nyerte hazai jégen a török és az izraeli indulóval szemben, ám eggyel később már könnyűnek találtatott.