2-1 19:14 Juusela (Dalhuisen, Maslonka) PP

Védések › 24 (96,00%) - 22 (84,61%)
Kiállítás percek › 14 - 12
Buli elhozatal › 47/60 (78,33%) - 13/60 (21,67%)

Vasárnapi visszatekintés ›

Felemás hétvégi programon vagyunk túl, mivel a pénteki 2-1-es Zvolen elleni siker után, vasárnap nem sikerült bevenni a Tüskecsarnokot...újfent. A második percben kapott két gól megpecsételte a Jegesmedvék sorsát már jó hamar. Futottunk az eredmény után, de sajnos ez további hibákhoz vezett, így már négy gólos hátrányból kellett kapaszkodni. Hozzátartozik az 5-3-as végeredményhez, hogy kétszer is öt a háromra támadhattunk, azonban ezeket az emberelőnyöket nem sikerült gólra váltani, emellett pedig volt két egy az egyes kiugrásunk is, amik szintén kimaradtak. Összességében mondhatni igazságos eredmény született, mert a MAC megint többet tett a győzelemért, viszont egy kis szerencsével pontot/pontokat vihettünk volna haza a Tüskecsarnokból. Az első meccsen kapuk előtt és mezőnyben is agresszív játékosokat láthattunk, viszont én hiányoltam, hogy pont a nagy rivális ellen nem ebben a felfogásban játszottunk. Elképzelhető, hogy rá lett szólva a játékosokra, hogy nem feltétlen kell egész meccsen kakaskodni és verekedni?

Az első két meccs után szembetűnő, hogy rengeteg kiállítást osztottak ki a bírók. A Zvolen ellen 18-18 percnyit, a MAC ellen pedig 20-14 percet kaptak összességében a csapatok. Amit mindeképp ki kell emelni negatívumként, hogy a vasárnapi 10 emberelőnyből csupán kettőt sikerült értékesíteni. Nyilván össze kell még szoknia a csapatnak. Két meccsen vagyunk túl, és biztos érzik az ételmérgezés utóhatásait is. Remélhetőleg összeáll az előnyös játék, és hatékonyabban tudjuk majd kihasználni ezeket a lehetőségeket.

A Nagymihályról ›

1974-ben alapították, tehát nem tartozik a legrégebbi hokiklubok közé. A Dukla jelzőt, vagyis hogy a hadsereg csapata, azért kapták, mert kezdetben a Dukla Trencsén B csapatának is tartották, ez rajtuk ragadt. A Csehszlovák érában a klub a második vonalban játszott, azonban akkoriban ez a szlovák klubok többségére igaz volt. 1993 és 2003 között a csapat eltöltött 10 évet a másodosztályban, viszont egy kisebb csődnek köszönhetően 4 éven keresztül újjá kellett építeni a klubot (a harmadosztályban). 2008-tól megint a másodosztályban pallérozódtak, ahol kétszer veszítették el a döntőt, valamint kétszer estek ki az elődöntőben.

2018-ban jött az áttörés, mikor megnyerték a másodosztályt, fennállásuk során először. Ekkor még négy csapatos volt az osztályozó, amit nem sikerült megugarniuk. Idén dupláztak, annyi különbséggel, hogy most sikerült behúzni a Zilina elleni párharcot, és így feljutni a Tipsport ligába. Mivel Nagymihály közelebb van Miskcolhoz, mint Zsolna, ezért ezzel mi, miskolci szurkolók jobban is jártunk. A nagymihályi szurkolók nagyon szeretik a jégkorongot, szép számmal szoktak lenni a hazai találkozókon, és mivel nincs annyira messze a két város egymástól, számíthatunk is vendégszurkolók érkezésére a mai napon.

Az újonc két hazai győzelemmel indította a 2019-2020-as szezonját. Először a Liptovsky Mikulást verték meg 5-1-re, aztán pedig a Nitra ellen diadalmaskodtak 3-2-re (1-2-ről fordítva). A Slovan és a Bystrica mellett ők a harmadik 100%-os csapat, azonban jobb gólkülönbségüknek köszönhetően az első helyet foglalják el a tabellán. Nyolc góljukból három szülelett emberelőnyben, és tíz emberhátrányos helyzetükből mindösssze csak egy találatot jegyeztek ellenük. Kapusuk Adam Trencsan két meccsne összesen három gólt kapott, és 92,9%-os védési mutatóval rendelkezik. Az első két meccs alapján a két elsősoros játékosukra - Christophe Lalancette-re, és Mike Dalhuisen-re lesz érdemes figyelni. Előbbi a két meccsen 2+2-ig, míg utóbbi 1+3-ig jutott.