Miskolc, 1020 néző. Játékvezetők: Halassy, Wolf, Soltész, Ozsváth.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) – Láda, Leppanen, Pavuk, Galanisz, Magosi – Gőz, Vojtkó, Miskolczi, Hajós, Tóth – Joe, Tuominen, Sakaris, Johnston, Toulmin – Popovics, Bernáth, Albert, Ritó, Sági. Edző: Doug Bradley.
Ferencvárosi TC: Sevela (Soós) – Jabornik, Hietamaki, Rafaj, Dubek, Tendler – Schwindt, Erdély, Kiss, Sumi, Szappanos – Lengyel, Kovács, Farkas, Shinkaruk, Fliszár – Üveges, Németh, Hardi, Inglis, Papp. Edző: Greg Lindqvist.

1. harmad: 04:36: Pavuk (Galanisz, Láda) 1-1
1. harmad: 13:32: Hajós (Tóth, Gőz) 3-1 emberelőnyből
2. harmad: 31:14: Dubek (Rafaj) 3-3
2. harmad: 36:35: Kiss (Sumi, Szappanos) 3-4
3. harmad: 52:01: Toulmin (Sakaris, Johnston) 4-4
3. harmad: 53:29: Dubek (Tendler, Rafaj) 4-5

A jegkorongblog.hu "Súlyos hibát követne el, aki lebecsülné a zöld-fehéreket" címmel vezeti fel a mai, a legjobb 4 közé jutásért vívott párharc első mérkőzését.

A szerző szerint nem borította a papírformát a MOL Liga címvédője. Az alapszakasz-győztes DVTK a Ferencvárost választotta ellenfeléül a MOL Liga-negyeddöntőben. Logikusnak tűnik mindez, hiszen a nyolc rájátszásba jutott csapat közül a Fradi volt a hetedik, egy hosszú hullámvölgy végén néhány fontos győzelemmel szerezte meg a szükséges pontokat. Mellettük csak a keret összetétele szempontjából sötét lónak számító Fehérvári Titánok tartozott ebbe a kaliberbe, a Brassó és a Dunaújvros már lényegesen jobban szerepelt az alapszakaszban.

Bár sokan legyinthetnek, hogy országos egyes a párosítás, súlyos hibát követne el, aki lebecsülné a zöld-fehéreket. A párosítás esélyese a miskolci csapat, de a Ferencváros hagyományosan nehéz ellenfélnek bizonyul a borsodiak számára. Nehezítette a címvédő felkészülését, hogy játékosai közül négyen – Gőz, Vojtkó, Miskolczi és Sági – az elmúlt hetet a válogatottal Dél-Koreában töltötték, nem pihenhettek, nem vettek részt a közös munkában, és jóformán a repülőtérről érkezve a nagy időeltolódást még nem kipihenve kell jégre lépniük kedden este.

A két csapat négy alapszakasz-mérkőzésén óriási a miskolci fölény. Négyből négyet nyertek, csak egy pont jutott a Ferencvárosnak. A két keret mélysége közötti különbséget jellemzi, hogy a miskolciaktól 18-an szereztek pontot, 14-en gólt a Ferencváros elleni négy bajnokin, a Fraditól viszont csak 10-en voltak pont- és hatan gólszerzők. A két csapat közti meccsek pontkirálya Tendler és Pavuk. Mindketten 8-ig jutottak, Tendler 4+4-gyel, Pavuk 3+5-tel. A gólkirály is a ferencvárosiak kanadai csatára lett. Mindez meg is mutatja, hol van a legnagyobb különbség a két csapat között. A Miskolcból szinte mindenki képes a pontszerzésre, míg a Fradinál nagyjából kétsornyi játékos van, aki képes tartani a lépést a legjobbakkal.

A DVTK rendkívül erős csapat, magabztosan nyerte az alapszakaszt. Atlétikus, gyors játékot játszanak, amelyben az ütközéseknek, az ellenfél puhításának is fontos szerep jut, így nagyon sok munka kell ahhoz, hogy kordában tudják tartani őket Greg Lindqvist tanítványai. De mikor adják ki utolsó csepp energiáikat is, ha nem a rájátszásban?

“Nem ért bennünket meglepetésként, hogy a DVTK minket választott – mondta blogunknak Greg Lindqvist, a Ferencváros vezetőedzője. – Az enyhe kifejezés, hogy papíron nem mi vagyunk az esélyesek. Rá kell nézni a tabellára. 40 meccsen 87 gólt kaptak, 187-et lőttek. Mi 170 gólt kaptunk,és jóval kisebb a költségvetésünk is. Brutális a különbség a számokban. Mégis úgy érzem, vannak dolgok, amelyekre építhetünk. Ötször játszottunk egymás ellen az idényben. Ezeken a meccseken kaptunk 26 gólt, de lőttünk is 16-ot, ami jóval több, mint amennyit ennyi meccsen kapni szoktak. Tehát mi képesek vagyunk meglőni azokat a gólokat, amelyeket a többiek nagy része nem. Másrészt az 5 mérkőzésből mindössze kétszer védett Peter Sevela, és azokon a meccseken kifejezetten szoros eredmény született, egyszer hosszabbításban kikaptunk 3-2-re, egyszer így nyertünk 4-3-ra.