Szerző: Jáborcsik András | 2020-03-08 17:00:00

Tipsport Liga Középszakasz - alsóház - 7. forduló

Miskolc Jégcsarnok, 2020.03.08. 17:30

Összeállítás: Rajna (Adorján) - Ross, Kiss D., Valchar, Vas, Beach - Láda, Vandane, Kiss P., Galanisz, Magosi - Szirányi, Wehrs, Rodman, Harrison, Beauvillier - Vojtkó, Páterka

A miskolci Extraliga-csapat két egymást követő veresége ellenére tartja rájátszáshelyét, de egy harmadik kudarc nagyon veszélyes lenne - olvasható a jegkorongblog.hu beharangozójában.

Négy szép győzelemmel kezdték a szlovák bajnokság középszakaszát a DVTK Jegesmedvék, ám utána megtorpantak. Mind a két “mumusuktól” kikaptak, előbb a Gyetvától hazai pályán, majd a MAC-tól idegenben, az újbudaiak ellen ráadásul csak nagyon rövid periódusokban játszottak jól. A miskolciak szerencséje, hogy ezenközben a playoffért küzdő másik két együttes is bukdácsolt. A Nagymihály két vereséget szenvedett, és bár a Nyitra a DVTK elleni 1-6 és a MAC elleni 3-4 után Érsekújváron túlórában nyerni tudott, Glen Hanlon együttese megőrizte a 8. helyét. Ahhoz azonban, hogy ez így is maradjon, most már vissza kell térniük Galaniszéknak a győzelmek útjára. Annál is inkább, mert a két rivális egymás ellen játszik vasárnap. Első nekifutásra verték a Jegesmedvék az Érsekújvárt a középszakaszban, valamint az alapszakaszban is győztek négyből háromszor, de pontosan tudják, hogy az ellenfél veszélyes, hiszen az egyetlen vereség katasztrofális volt. Egy érdekesség, amelyről természetesen korai beszélni, ezért csak futólag említjük: a felsőházban eldőlt, hogy a Besztercebánya végez az élen, ami azt jelenti, hogy a 8. helyezett a háromszoros címvédővel negyeddöntőzhet. Addig azonban nagyon sok teendője van még a Hanlon-csapatnak, amelynek először tehát a Zámkytól kell elvennie mind a 3 pontot. A összecsapást élőben közvetíti a Digi Sport.