DVTK - Felcsút 0-1

Szerző: objektív | 2018-04-21 10:59:00

Melegszik a pite. Hét forduló van hátra a bajnokságból és 3 pontnyira vagyunk a kieső helytől. Ezt a találkozót lehet csak igazán hatpontosként emlegetni, ugyanis a Felcsút szintén 30 pontot szerzett a bajnokságban és közvetlenül alattunk tanyáznak, eggyel kevesebb nyert meccsük miatt. Kimondható a következő mérkőzések ismeretében, hogy aki ma vesztesen hagyja el a pályát, annak nagyon ádáz küzdelmet kell majd folytatnia a bennmaradásért.

Volt egy büntetés is a héten, mely a játékosokat sújtotta az utóbbi időszak gyenge szereplése miatt. Én szeretném azt hinni, tudni, hogyha a mai és a következő meccseken megtáltosodunk, az nem a büntetés miatt lesz, hanem mert a játékosok a címerért, a szurkolókért és saját magukért, a becsületért játszanak.

Szeretném mától azt a játékot látni, amit Tamás ideérkeztével láttam. Az egyik sajtótájékoztatón elhangzott egy kérdésemre, hogy azért nincs most az a fajta "mindent elsöprő lendület", mert nincs az a nyomás a csapaton, ami volt az előző idényben a kiesés elleni harc folytán. Nos, ha csak ez hiányzott ehhez, akkor megnyugodtam, ugyanis kijelenthetjük, a bajnokság egyik legfontosabb meccsét játsszuk ma és a kiesés ellen küzdünk. A teher tehát megvan (sajnos), úgyhogy ennek megfelelően szeretném látni a legalább 60-70 percig tartó nyomásgyakorlást, letámadást, visszatámadást, ütközéseket, nyert párharcokat, távoli lövéseket és szép diósgyőri gólokat.

A szurkolókon ma sem fog múlni semmi.

A dvtk.eu beszámolója:

OTP Bank Liga 27. forduló

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 0-1 (0-1)

Mezőkövesd, Városi Stadion, 1262 néző. Játékvezető: Bognár Tamás (Ring György, Horváth Róbert; Iványi Zoltán, Gaál Gyöngyi).
DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták, Tamás, Shestakov - Hasani, Tóth B., Busai, Ugrai - Makrai, Ioannidis. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
PAFC: Hegedüs L. - Poór, Hegedűs J., Spandler, Trajkovski - Szakály P., Balogh B. - Molnár G., Knežević, Perošević - Henty. Vezetőedző: Pintér Attila.

Csere: Poór helyett Osváth a 35., Hasani helyett Vela a 46., Tóth B. helyett Bacsa az 51., Lipták helyett Kocsis az 58., Knežević helydett Movoungou a 85., Henty helyett Diallo a 87. percben.
Sárga lap: Tamás a 10., Henty a 31., Ugrai és Hegedűs J. a 45+3., Ioannidis a 48., Knežević az 50., Eperjesi a 88., Trajkovsky a 90+5. percben.
Gólszerző: Szakály P. (0-1) a 23. percben.

Értékelés

Bódog Tamás: - Ismét nem sikerült, csalódottak vagyunk, mert nem volt olyan a játékunk, amilyennek lennie kellett volna. Sajnos amit elterveztünk, azt nem tudtuk megvalósítani, mert a labda nélküli mozgások nélkül nehéz helyzetet kialakítani. A második félidőben kitámadtunk, próbáltuk az ellenfelet hibára kényszeríteni, ebből adódott az ellenfélnek is helyzete. Bosszantó - amellett, hogy a PAFC több helyzetet alakított ki -, hogy pontrúgásból kaptuk a gólt, pontrúgás után alakult ki nagy helyzetük, nem is egy, kettő. Ezeket a szituáviókat koncentrációval a legkönnyebb kivédekezni. Korábban azt mondtam, pontrúgásból lehet előnyt kovácsolni, de pillanatnyilag az ellenfél teszi ezt. A bekapott gól után megzavarodott a csapat, pillanatnyilag az a legnagyobb gond, hogy nem tudtunk annyit hozzátenni a játékhoz, hogy eljussunk a kapuralövésekig. A második félidőben a hozzáállás megvolt - ez az alap -, de az akarattal erőlködés párosult. Amikor Diósgyőrbe érkeztem, sokkal nehezebb volt a helyzet. Akkor én adtam lendületet, bízom benne, hogy most is megkapjuk ezt az új lendületet azzal, hogy hazatérhetünk az új stadionunkba. Ugyanazt tudom mondani, mint korábban: a jövő héten és azt követően is nyerni kell.

Pintér Attila: - Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen szerdán olyan eredményt értünk el a Magyar Kupában, hogy rajtunk múlik a továbbjutás. Mindkét csapat számára nagyon fontos volt a mai találkozó. Aki itt volt, az láthatta, hogy végig a mi akaratunk érvényesült, 1-0-ás vezetésünknél is újabb gólokat lőhettünk volna. Sajnos ez nem sikerült. Ilyen erőbedobással, ilyen fegyelmezeten, ilyen sok lehetőséget kialakítva játszani mindenféleképpen öröm. Remélem, ha nem lesznek hétközi mérkőzések, akkor ezekből a helyzetekből sokkal többet ki tudunk használni. Sok sikert kívánok a DVTK-nak!