Csatár a kapuban

Szerző: Jáborcsik András | 2016-09-27 22:49:00

Az előző fordulóban az U14-es csapat meccse maradt el sorozatos megbetegedések miatt, ezen a hétvégén pedig U15-ös gárdánk pihent, mivel soros ellenfele, a Nyíregyháza szintén megbetegedések miatt kérte a mérkőzés elhalasztását.

A pályára lépett csapataink közül három is sikerrel vette az akadályt, U19-es csapatunk Nyíregyházán diadalmaskodott érdekes körülmények között, míg U17-es és U16-os együttesünk hazai pályán verte magabiztosan a Gyirmót hasonló korosztályú csapatait.

Az egyetlen vereségünket a 2003-ok szenvedték el Nyíregyházán, jóllehet, a szünet után 6 perc alatt két gólos előnyre tettek szert a fiúk, a hazaiak azonban végül a maguk javára tudták fordítani a mérkőzést és 3-2 arányban megnyerték a meccset.

Mindenképpen említésre érdemes, hogy az U19-esek mérkőzésén kapusunk, Konyecsik Ferenc a szünet előtt megsérült és mivel nem volt cserekapusunk, a támadó Zsoldos Richárd állt a kapuba. A hazaiak érdekes módon nem tudták kihasználni a lehetőséget, hogy mezőnyjátékos áll a kapunkban, sőt Balogh Richárd duplájával el is hoztuk a 3 pontot a Nyírségből. Balogh egyébként 5 góljával vezeti az U19-es II. osztályú bajnokság góllövő listáját.

U17-es csapatunk valamennyi találatát új igazolások szerezték, közülük is kiemelkedik a Nyíregyházáról érkezett Mertse Ábel, aki 3 gólt is lőtt a gyirmótiaknak. Rajta kívül a szintén nyíregyházáról igazolt Fenyőfalvi és a Jászberényből érkezett Bartalis is betalált az ellenfél hálójába. Mertse Ábel szintén vezeti a góllövő listát, az ő neve mellett 6 találat szerepel, míg Bartalis 4 góljának köszönhetően a 6. a mesterlövészek között.

U16-os gárdánk két csatára is szépen termeli a gólokat, hiszen Csávás Bence és Bódi Máté is egyaránt 4 gólt szerzett az eddig lejátszott 5 mérkőzésen, amivel a góllövő lista 3. helyét foglalják el.

Eredmények:

U19 II. osztály 5. forduló

Bozsik Akadémia Nyíregyháza - Diósgyőri VTK 0-2 (0-0)

DVTK: Konyecsik - Jambrich, Mészáros, Valkay, Géringer L., Gergely, Gantner, Vitelki B., Molnár, Bárdos, Balog. Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Csere: Konyecsik helyett Zsoldos a 46., Jambrich helyett Zavodni a 46., Bárdos helyett Varga J. a 65., Zavodni helyett Szegedi a 71., Géringer L. helyett Kacsó A. a 71. percben.
Gólszerző: Balog (0-1) az 57., Balog (0-2) a 68. percben.

U17 II. osztály 5. forduló

Diósgyőri VTK - Gyirmót FC Győr 5-1 (2-0)

DVTK: Pápai - Tőzsér, Farkas, Orosz M., Csák, Sramkó, Fenyőfalvi, Koós, Korbély, Mertse, Zsiga. Vezetőedző: Kriston István

Csere: Tőzsér helyett Nagy Z. a 46., Koós helyett Bartalis a 64., Zsiga helyett Medgyesi a 68. percben.
Sárga lap: Mertse az 50., Korbély az 58., Tóth a 70. percben.
Gólszerző: Mertse (1-0) a 26., Mertse (2-0) a 40., Orbán (2-1) a 61., Fenyőfalvi (3-1) a 63., Mertse (4-1) a 66., Bartalis (5-1) a 83. percben.

U16 II. osztály 5. forduló

Diósgyőri VTK - Gyirmót FC Győr 3-1 (2-1)

DVTK: Gácsi - Juhos, Pető, Szűcs, Gondol, Bódi, Schmidt, Lehóczki, Vereckei, Karika, Csávás. Vezetőedző: György Gábor

Csere: Bódi helyett Gönczi az 58., Lehóczki helyett Klink a 62., Karika helyett Figeczki Á. a 69., Juhos helyett Antal a 69., Vereckei helyett Hadnagy a 69., Szücs helyett Mayer a 75. percben.
Gólszerző: Csávás (1-0) a 17., Tokaji (1-1) a 19., Bódi (2-1) a 35., Juhos (3-1) a 47. percben.

U14 I. osztály 5. forduló

Bozsik Akadémia Nyíregyháza - Diósgyőri VTK 3-2 (0-0)

DVTK: Bajnai - Erős, Porkoláb, Králik, Kispál, Takács, Berki, Csatári, Dunai, Németh, Molnár. Vezetőedző: Jordán András

Csere: Molnár helyett Filkóházi a 40., Csatári helyett Kállai a 40., Berki helyett Budveszel a 70., Kispál helyett Palocsai a 77. percben.
Gólszerző: Králik (0-1) a 43., Berki (0-2) az 51., Páll (1-2) az 59., Oláh (2-2) a 64., Páll (3-2) a 81. percben.

forrás: dvtk.eu és MLSZ Adatbank

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.