Budaörsi SC - DVTK 5-3

Szerző: Jáborcsik András | 2018-12-05 07:50:00

Magyar Kupa 8. forduló

Budaörsi SC - Diósgyőri VTK 5-3 (4-0)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 120 néző. Játékvezető: Pintér Csaba (Kóbor Péter, Kulman Tamás).
BSC: Kemenes - Marques-Airosa, Gyurácz, Tányéros, Ódé - Sajbán Mi., Lengyel B. - Fejős, Csiki, Medgyes - Sajbán M. Szakmai igazgató: Bognár György.

DVTK: Radoš - Polgár, Brković, Tamás M. - Eperjesi, Szabó B., Márkvárt, Tóth Bo., Bárdos - Vernes, Bacsa. Vezetőedző: Fernando Fernández.

Csere: Szabó B. helyett Tajti M. és Medgyes helyett Csobánki a 46., Lengyel B. helyett Kesztyűs a 62., Márkvárt helyett Tóth Ba. a 70., Fejős helyett Czvitkovics a 71. percben.

Sárga lap: Bárdos a 33., Csik és Tajti M. a 74. percben.

Gólszerző: Csiki (1-0) a 9., Gyurácz (2-0) a 14., Medgyes (3-0) a 32., Medgyes (4-0) a 38., Vernes (4-1, 11-esből) a 62., Sajbán Má. (5-1) a 86., Brković (5-2) a 89., Vernes (5-3) a 90+1. percben.

Értékelés

Bognár György: - Az első félidőben jól játszottunk, megleptük agresszív letámadásunkkal a ritmust nem találó tartalékos DVTK-t. Az öt rúgott gól ellenére azt mondom, még többet lőhettünk volna, a hajrában viszont kiengedtek a játékosok, ami miatt meg is büntettem őket.

Fernando Fernández: - Mindenekelőtt gratulálok a Budeörsnek a győzelemhez, megérdemelten jutottak tovább. A mi játékunk ma felért egy katasztrófával, ki kell elemezni a hibák okait, majd el kell kezdeni felkészülni a Kisvárda ellen.

A Magyar Kupa 8. fordulójában a DVTK szerda délben Tatabányán játszik a másodosztályú Budaörs ellen a legjobb 16 csapat közé jutásért. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el.

Az ESMTK hosszabbítás utáni és a ZTE magabiztosabb búcsúztatása után az a Budaörs következik, akik a Magyar Kupában a Kőrösladány és a Cegléd csapatán léptek túl, az NB II.-ben pedig 19 fordulót követően 32 ponttal az 5. helyen állnak (10 győzelem, 2 döntetlen, 7 vereség). Érdekes, hogy hazai pályán, a tatabányai albérletben gyűjtöttek kevesebb, 14 pontot (4 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség).

Milyen célokkal vág neki a DVTK a Magyar Kupa-mérkőzésnek - kérdezte Fernado Fernandezt a dvtk.eu:

Mindenekelőtt továbbjutást várok, hiszen ezzel a céllal utazunk Tatabányára. Nem szabad hibáznunk, mert a továbbjutás egy mérkőzésen dől el, minden rossz megoldás végzetessé válhat. A legutóbbi 5-6 mérkőzésen megtalálta azt a játékot a csapat, ami az utolsó három alkalommal már eredménnyel is járt. A csapat egyre jobban magáévá teszi azt a játékfilozófiát, amit várunk tőlük, ez is látszik a pályán. Szerdán is az a legfontosabb, játsszuk a saját játékunk, domináljunk, az történjen a pályán, amit mi szeretnénk.

Nagyon jól szerepel a bajnokságban a Budaörs, én magam is többször láttam személyesen őket, de a stábtagok is rendre ott ültek a lelátón a mérkőzéseiken. Kifejezetten erősek támadásban, Czvitkovics Péter, Kesztyűs Barna, Lengyel Béla és Sajbán Máté is jól játszott a legutóbbi találkozókon. Az biztos, rendkívül motiváltak lesznek, mint minden alacsonyabb osztályú csapat az élvonalbeli ellenféllel szemben.