A női NB-I felsőházában: ETO FC Győr - DVTK 1-2

Szerző: Jáborcsik András | 2018-04-20 21:37:00

ETO FC Győr - Diósgyőri VTK 1-2 (1-0)

Győr, Győri ETO Stadion. Játékvezető: Jakab Árpád (Vad Anita, Kovács Brankó)

ETO FC Győr: Csontos - Kovács L., Fél P., Csötönyi, Süle, Fél A., Gődér, Sipos, Dénes, Bódai, Erdész. Vezetőedző: Horváth István Tamás.
DVTK: Szőke-Nagy - Kresák, Olar, Jáhn, Újvári, Nagy F., Tóth A., Sandu, Vachter, Marković, Veldman. Vezetőedző: Fórizs Sándor.

Csere: Csötönyi helyett Sárosi a 72., Dénes helyett Plóner a 72., Erdész helyett Kardos a 75., Veldman helyett Kerekes a 81. percben.
Sárga lap: Nagy F. az 5., Kovács L. az 55., Tóth A. a 60. percben.
Piros lap: -
Gólszerző: Süle D. (1-0) a 21., Veldman (1-1) a 47., Olar (1-2) az 52. percben.

21. perc: Süle Dóra góljával vezetést szerzett a hazai csapat, 1-0.

47. perc: Vachter passzát Veldman bombázta a rövid felsőbe, 1-1.

52. perc: Olar végzett el szabadrúgást 27 méterről, lövése a kapu jobb felső sarkába csapódott, 1-2.

Értékelés

Fórizs Sándor: - Számunkra két ellentétes félidőből állt ez a mérkőzés. Az első félidő nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, a második félidőben pedig nagyon jól játszottunk. Nehéz volt a lányokat felkészíteni erre a találkozóra, hiszen ezen a héten is már a jövő heti Magyar Kupa döntőre készültünk. Talán ezért sikerült úgy az első félidő, ahogy. Játszottuk a saját játékunkat, azonban sajnos kaptunk egy buta gólt, de ez nem zavarta meg a csapatot. Jó csapat az ETO, jó játékosokkal. Vártuk, hogy az ellenfél kitámadjon, ami nem történt meg. Tartottuk a labdát, végig kontrolláltuk a mérkőzést, így összességében megérdemelten nyertünk.